Buty

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat butów.

Buty ślubne - interesujące fakty i porady

Buty ślubne to istotny element garderoby, który musi być nie tylko modny, ale i wygodny. Warto wiedzieć, czym się kierować podczas zakupów, by nie żałować swojej decyzji.

Ważne buty na ślub

Buty ślubne, choć stanowią jeden z najważniejszych elementów garderoby ślubnej, traktowane są po macoszemu. Uważa się bowiem, że to suknia jest najistotniejsza. Ponadto przyszłe panny młode znacznie częściej myślą o odpowiednim makijażu i dodatkach niż o obuwiu. Wychodzą bowiem z założenia, że ono i tak nie jest widoczne spod sukienki.

Nieco inaczej na kwestię butów ślubnych patrzy mężczyzna. Jest to spowodowane tym, że ślubne fasony dla panów niczym nie różnią się od eleganckich modeli wizytowych. Bardzo często jest tak, że modele kupowane z myślą o ślubie, zakładane są wielokrotnie w przyszłości. Oczywiście pod warunkiem, że są to buty czarne lub ciemnobrązowe. Modele białe lub ecru mają bowiem znacznie mniejsze szanse na to, by wykorzystać je w najbliższym czasie.

Ślubne obuwie ma ogromne znaczenie. Warto pamiętać, że para młoda spędzi w nich co najmniej kilka godzin. Niewygodne modele są w stanie zniszczyć całą przyjemność, płynącą z ceremonii ślubu, a jednocześnie uniemożliwić dobrą zabawę na weselu. Dlatego też, decydując się na zakup obuwia, trzeba dokładnie przemyśleć tę kwestię. Nie zawsze warto kupować tanie buty, bowiem te zwykle nie wiążą się z dostatecznym komfortem noszenia.

Rodzaje obuwia na ślub

Ślubne buty dobierane są do sukni panny młodej i koloru garnituru pana młodego.

Mężczyźni mają znacznie więcej szczęścia, a przy tym ułatwiony wybór, ponieważ moda ślubna dla panów nie zmienia się zbyt szybko i drastycznie. Można więc uznać, że pojawiające się każdego sezonu modele, są do siebie zbliżone.

Nieco inaczej jest w przypadku damskiej mody ślubnej w zakresie obuwia. Nie ulega wątpliwości, że najlepszym rodzajem butów dla kobiet są szpilki. Są niezwykle eleganckie, a jednocześnie potrafią zamaskować niedoskonałości sylwetki, wydłużając i wyszczuplając nogi. Trzeba jednak mieć świadomość, że co sezon pojawiają się zupełnie nowe trendy. Oczywiście warto się nimi kierować, jednakże nie można zapominać o tym, co liczy się najbardziej. Ogromne znaczenie ma wygoda oraz dobór odpowiedniego fasonu do kreacji. Cóż z tego, że modne będą platformy, skoro nie umiemy się w nich poruszać?

Sklepy ze ślubnym obuwiem

Obuwie najprościej kupić w sklepach z galanterią ślubną. W takich salonach znajdziemy buty we wszystkich rozmiarach. Powodów do zmartwień nie ma też w sytuacji, gdy nasza stopa charakteryzuje się nietypową rozmiarówką. Zawsze bowiem istnieje możliwość sprowadzenia danego fasonu w potrzebnym rozmiarze. Bardzo często takie sytuacje zdarzają się w przypadku panów.

Poza tradycyjnymi punktami sprzedaży, buty ślubne oferowane są w sklepach internetowych. Ich zaletą jest znacznie szerszy wybór modeli i fasonów, dzięki czemu każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie.

Typy butów

Porady na temat butów w innych krajach